Nowy projekt: Windows 8 Briefing

Projekt Windows 8 Briefing to strona internetowa promująca organizowaną przez Microsoft konferencję, która dotyczy zbliżającej się wielkimi krokami premiery systemu Windows 8.

Oprócz charakteru informacyjnego, strona ma jeszcze jeden cel działania. Pozwala osobom zaproszonym na konferencję potwierdzić swoją obecność na niej przy pomocy specjalnych kodów, które zostały rozdane osobom zaproszonym. Ponadto po wpisaniu kodu można wziąć udział w krótkim quizie konkursowym. Osoby, które najszybciej rozwiążą quiz, na konferencji dostaną nagrody w postaci tabletów marki Samsung.

Nowe projekty w portfolio

Zaktualizowałem listę projektów w dziale portfolio. Projekty, które dodałem to Teniqo i Ratium. Zapraszam do oglądania.

HTML5

Korzystając z wolnego wieczora, przepisałem stronę na HTML5 :)

Nowy projekt: Ratium - księgowość i usługi dla firm

Pod koniec roku 2011 ukończyłem projekt strony firmowej dla firmy Ratium. Zakres działalności firmy Ratium to profesjonalne usługi księgowe, kadrowo-płacowe, BHP, doradztwo finansowe i prawne.

Strona przygotowana została w języku polskim i angielskim oraz zawiera elementy dodatkowe takie jak prezentacja platformy rozliczeń, interaktywny przebieg procesu platformy rozliczeń czy formularz kontaktowy. Projekt graficzny zrealizowany został przez grafika współpracującego z Klientem. Teksty opracowane zostały przez współpracującego ze mną copywritera.

Zawitałem na GitHub

Postanowiłem zarejestrować się w serwisie GitHub. Na początek założyłem tam 3 repozytoria, w których umieszczać będę swoje własne przydatne funkcje w PHP i JS, a także helpery do frameworka Kohana.

W GitHub znajdzie się kod, z którego korzystam na co dzień. Wszystko co znajdziecie w moich repozytoriach, możecie używać zgodnie z załączoną licencją. Mam nadzieję, że przyda się komuś kilka linii mojego kodu :)

Koniec GoldenSubmarine, zaczynam freelance

Na wszystko przychodzi kiedyś kres. Tak też stało się z moją współpracą z agencją GoldenSubmarine. Zostałem freelancerem! :)

W agencji interaktywnej GoldenSubmarine spędziłem ostatnie 4 lata. Najpierw na stanowisku programisty aplikacji internetowych, później jako starszy programista kierujący pracą zespołu programistów w projektach. W tym czasie poznawałem tok działania agencji interaktywnej i ścieżkę realizacji projektu, w który zaangażowana jest duża liczba osób. Nauczyłem się również pracy z klientami reprezentującymi duże firmy/korporacje.

Tak jak napisałem we wstępie - na wszystko musi kiedyś przyjść kres. Tak też stało się z moją pracą w GoldenSubmarine. W lipcu 2011 nasze drogi się rozeszły, a ja postanowiłem w pełni zaangażować się w pracę o charakterze freelancera. Zawsze lubiłem, gdy w projekcie dużo zależało ode mnie, a w tej sytuacji jestem sam sobie sterem, żaglem i okrętem. Można więc powiedzieć, że wszystko poszło po mojej myśli. Jako freelancer będę rozwijał swoją firmę Codeco, a jako symbol nadchodzących zmian postanowiłem stworzyć nową wersję swojego portfolio :).

Moje portfolio długo czekało na odświeżenie swojego wizerunku. Cały projekt zrobiłem sam - włącznie z zaprojektowaniem grafiki. Strona korzysta z dobrodziejstw jQuery oraz kilku nowinek wprowadzonych w życie wraz z CSS3. Starałem się urozmaicić niektóre elementy, ale jednocześnie zachować czysty, lekki charakter projektu. Dlatego nie przesadałem z żadnymi nadprogramowymi efektami wizualnymi. Jedna rzecz, której ideę uważam za dość innowacyjną (nie spotkałem się z tym jeszcze, choć mogę być w błędzie) to powiadomienia na żywo, które pojawiają się obok logo. Możesz dowiedzieć się z nich co właśnie napisałem na Twitterze, albo jakiej piosenki słucham w tym momencie na Last.fm. Życzę miłego przeglądania strony :)

Nowa strona wypożyczalni samochodów

Pierwszy projekt, który ukończyłem pod szyldem firmy Codeco, czyli mojej własnej firmy.

We wrześniu 2010 roku otworzyłem firmę pod nazwą Codeco. Pierwszy projekt, który robiłem jako Codeco to strona wypożyczalni samochodów działającej w kilku dużych miastach w Polsce (z siedzibą główną w poznaniu). Strona zawiera informacje o ofercie firmy, katalog samochodów oraz formularz rezerwacji samochodu. Całość zdobiona jest nowoczesną grafiką, a przeglądanie jej umilane dzięki zastosowaniu Javascript. Jest to pierwszy projekt uruchomiony na nowej wersji mojego autorskiego systemu CMS nazwanego po prostu Codeco CMS.